EKOLOGICKÝ POHŘEB

16.01.2020

Doba se mění a s ní i pohřebnictví. Jsme první pohřební ústav, který v roce 2020 se začíná orientovat na ekologické pohřby. Ekologický pohřeb je pohřbem s co možná nejmenší uhlíkovou stopou. Nabízíme ekologické pohřby do země a zpopelněním. Podstatou ekologického pohřbu je používání při pohřbu pouze ekologických produktů, které naše matka země dokáže vstřebat a přeměnit v živou hmotu pro další život. Používáme při těchto pohřbech výhradně dřevěné přírodní rakve, látky . V těchto případech se myslí i na oblečení pro zesnulého, kdy se používá smuteční košile (rubáš) vyrobeného z ekologického materiálu (len, bavlna, hedvábí, satén, konopí). U smutečních květin se nepoužívají plasty, pouze slaměné podklady vázané černým drátem a používají se pouze rostlé květiny (ne umělé nebo textilní květiny). Ekologické urny pro uložení popela zesnulé osoby se používají výhradně z recyklovaného papíru. Součástí této ekologické urny je i stromková sazenice dle výběru objednatele pohřbu, kterou si může vysadit kdekoliv dle svého přání, nebo jako součást skupinové výsadby pod vedením Pohřebního ústavu ELPIS.

Za každou prodanou rakev, Pohřební ústav ELPIS vysadí jednu sazenici jehličnatých nebo listnatých stromů. Vysazování sazenic se provádí vždy na jaře a na podzim na pozemcích pohřebního ústavu ELPIS (březen a září).

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur at vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis.